muzik-terapisi-ile-tedavi

Müzik Terapisi ile Tedavi

Müzik terapi, müzik üzerinden iyileşmeyi amaçlayan bir psikoterapi yöntemidir. Müzik terapi kliniklerinde, kreşlerde, araştırma merkezlerinde, hastanelerde, hasta başında kısacası müzik yapılması için uygun olan her yerde müzik terapi uygulanabilir. Müzik terapisinin tedavi edici özelliği kanıtlanmıştır.

Müziğin iyileştirici etkisinin keşfinin çok eskilere dayanmasının yanı sıra, kendi kişisel geçmişimizi düşündüğümüz zaman bile henüz bebekken annelerimizin bize söylediği ninnilerin bebekler üzerindeki sakinleştirici etkisini basit bir gözlemle fark etmek mümkündür.

Müzik terapisinin hem zihinsel hem fiziksel farklı rahatsızlıklar üzerinde tedavi edici özelliği vardır. Kanser hastasına iyi gelebilmesinin yanı sıra aynı zamanda şizofreni tedavisi için de kullanılan bir yöntemdir. Müzik, zihni çalışmaya iterken aynı zamanda bedenle zihin arasında eşsiz bir uyum ve bütünleşme sağlamaktadır. Beynin hasar görmüş bölgeleri müzikle canlandırılarak tekrar aktif hale getirilebilmektedir. Bilge Hayatlar’da uzman müzik terapistlerimiz, misafirlerimizin kendilerini fiziksel ve mental olarak daha iyi hissedebilmesi, gelişebilmesi adına profesyonel olarak hazırlanmış müzik odalarında müzik terapi seansları yapmaktadır.

Bizler; kişinin sağlıklı olmasının fiziksel, ruhsal ve sosyal anlamda iyilik olması olduğunu biliyor ve bu yönde bütüncül bir yaklaşım ile hizmet vermeyi kendimize ilke ediniyoruz.