Konaklamalı Fizik Tedavi Ne Demektir? Ankara'da Yatarak Fizik Tedavi Hizmetindan Faydalanmak İsteyenler için Tavsiyeler


Konaklamalı fizik tedavi veya diğer adıyla yatarak fizik tedavi; engelliliğe sebebiyet veren beyin hasarı, inme (felç), akut stroke, omurilik hasarı, parkinson, geriatrik ağrılar, kalça-diz protez operasyonları sonrası bakım gibi hasta profilleri için bu alanlarda başarıları ile isim yapmış uzman personel gözetiminde, her türlü gelişmiş teknolojiler kullanılarak takip edilmektedir.

Geriatrik rehabilitasyon alanında, ulusal ve uluslararası alanda ciddi çalışmalara imza atmış uzman kadromuz, bu alanda son teknoloji medikal cihazlar kullanmaktadır. Başta inme (felç) olmak üzere engelliliğe sebep olan hastalıkların tümü, her aşamada başarı ile takip ve tedavi edilebilmektedir.

Bilge Hayatlar; Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesine sahip, solunum cihazına bağlı hastalara fizik tedavi hizmeti verebilen Ankara’daki tek sağlık merkezidir.

Kas-iskelet ve romatizmal kaynaklı ağrılar; fizik tedavi modaliteleri ve Algoloji (pain medicine) teknikleri uygulanarak hastalarımızın tedavileri gerçekleştirilmektedir. Tedavi salonları, yürüyüş analiz ve eğitim laboratuvarları, A tipi sertifikaya sahip çözüm ortağımız ile sürdürdüğümüz robotik ve ileri teknoloji tedavi üniteleri, sanal rehabilitasyon salonları, tedavi havuzları ve özel tedavi banyoları ile; özellikle geriatrik dönemde ihtiyaç duyulan fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri uluslararası kalitede donanım ve ekip ile sağlanmaktadır. Detaylı bilgi için blogumuzda bulunan yazıyı okuyabilirsiniz.

Bizler; kişinin sağlıklı olmasının fiziksel, ruhsal ve sosyal anlamda iyilik olması olduğunu biliyor ve bu yönde bütüncül bir yaklaşım ile hizmet vermeyi kendimize ilke ediniyoruz.