Bilge Hayatlar’ın Yeni Yaşam Evi…

İleri yetişkinlik dönemindeki insanların, alışık oldukları çevrede ve komşuların arasında olabildiği kadar uzun bir süre yaşamalarını sağlayacak önlemler alınmalıdır. Yaşlı kişi, eş kaybı nedeniyle tek yaşıyorsa, evlatların yanında zaman ayarlı olarak hayatını sürdürmesi daha uygundur. Kendisi de istiyorsa bir huzurevi onun ilacı olabilir.

Huzur evinin düşkünler evi gibi algılanması, buranın değişmez bir son durak olarak görülmesi, buraya yerleşmenin aile ilişkilerinde zorlukları yansıttığı kanısından kaynaklanan olumsuz imajı nedeniyle çoğunlukla reddedilmesi söz konusudur. Oysa huzur evinin toplumdaki değeri yüksek olmalı, burası sadece düşkünlerin sığındığı birer barınak olmadığı, yaşlıları bir araya getiren seçkin ve iddialı bir yer karakterinde yaşanmalıdır. Böylece burada sağlanan çeşitli olanaklar sayesinde, boş zamanların çok iyi değerlendirildiği, hayatın daha dolu dolu yaşandığı, zengin bir alan olduğunu insanlara ispatlamak gerekir.

Bilge Hayatlar, tüm bu negatif algılarınızı değiştirecek yepyeni bir konsept ile Ankara Yaşamkent’te kapılarını açtı. Bir yaşam evi konsepti ile konuklarının ufkunu genişletip, sosyal bir hayat sürebilmeleri için gereken tüm imkanlara sahip bir rezidanstır. Ankara’daki huzurevlerinden farkı; birebir ilgi anlayışı, sunduğu hobi alanları, çeşitli sosyal faaliyetleri, sağlıklı yaşlanma koçluğu, 7/24 bir sağlık ekibiyle daha önce yaşamadıkları konforu konuklarına sunmak için çalışmasıdır.

Çünkü en kıymetlileriniz, en kıymetlilerimiz…

1+1 konsepti ile Bilge Hayatlar…

 

2020-01-29T13:47:59+03:00